Menu

Brak kasy

Porady dla wierzycieli i dłużników i inne finansowo - prawne

Bardzo kosztowne postępowanie sądowe

poradek

Taki mail: Nazywam sie …. Do konca miesiac astycznia b.r. prowadzilem w Krakowie dzialalnosc gospodarcza, zajmujac sie glownie wynajmem lokali z przeznaczeniem handlowo-uslugowym. Niestety wiele osob wynajmujacych nie stosowalo sie do zawartych miedzy nami umow najmu, nie placac czynszu i oplat do Spoldzielni Mieszkaniowych. Przeciwko dwom z tych osob prowadzone bylo bardzo kosztowne postepowanie sadowe i osoby te zostaly prawomocnymi wyrokami skazane na splate zadluzenia. Niestety komornikom nie udalo sie odzyskac do tej pory ani grosza.

Prowadzacy rowniez w Krakowie dzialalnosc gospodarcza dobry moj znajomy, polecil mi w tej sytuacji nawiazac kontakt z Panstwa Firma Windykacyjna, jak twierdzi z powodu dobrego doswiadczenia, wynikajacego ze wspolpracy z Panstwem.

Prosze o informacje na temat ewentualnej wspolpracy, jak rowniez rodzaju dzialan prowadzacych do odzyskania dlugow.

Zobacz też: Wyrok prawomocny zasądzający zapłatę i co dalej?

Jak to „bardzo kosztowne postępowanie sądowe”? Wpis sądowy 5% (zakładam że nie w EPU tylko w „marmurku”, w EPU byłoby 1,25%). Pozew na podstawie umowy najmu jest dziecinnie prosty ale OK, załóżmy że było zastępstwo procesowe. Tylko że stawka minimalna zastępstwa procesowego którą zwykle sądy zasądzają, na kamieniczniku nie powinna robić wrażenia. No chyba, że pan mecenas który Pana reprezentował wmówił Panu że pozwy na podstawie umowy najmu są przej…banie skomplikowane w takich sprawach i przeforsował sześciokrotność stawki minimalnej a sąd to klepnął.

Zobacz też: "EPU sąd właściwy"

© Brak kasy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci